Kontakt

Ręka i nadgarstek

Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach... Fiodor Dostojewski

undefined

Do najbardziej cenionych części ciała ludzkiego należą bez wątpienia ręce. Nie tylko dlatego, że można je jak gwiazda pianistyki Lang Lang ubezpieczyć na 30 mln Euro. Niemożność wykonania własną ręką niewielkich czynności w codziennym życiu, jest często o wiele bardziej bolesna niż sama choroba czy przyczyna tej niemożności. W ORTHOmedyk staramy się, aby konsekwencje takich chorób czy urazów likwidować, aby Państwo znowu sami mogli brać wszystkie rzeczy i sprawy we własne ręce. Czyli dwa cenne instrumenty składające się każda z 27 kości, 33 mięśni i rozbudowanego aparatu ścięgnistego, które są ortopedycznie zdumiewająco sprawne, filigranowe, mimo nie rzadko dużej siły jaka w nich tkwi. Obszar kory mózgowej odpowiedzialny za ruchy całej kończyny górnej, a szczególnie dłoni, kciuka i palców, zajmuje zdumiewająco dużą powierzchnię w stosunku do innych części ciała. To wskazuje dobitnie na ogromne znaczenie funkcjonalne ręki w naszym życiu codziennym.

Chirurgia ręki to trudna i specjalistyczna wiedza, wymagająca specjalistycznego instrumentarium, cierpliwości, zaangażowania. Zaufajcie Państwo naszemu doświadczeniu w precyzyjnych operacjach chirurgicznych, które zdobyliśmy wykonują tysiące zabiegów artroskopowych na wielu stawach.

Artroza stawu siodełkowatego kciuka (artroza śródręczno-nadgarstkowa, Rhizartrose) to najczęstsza choroba zwyrodnieniowa w obrębie ręki, dotyczy stawu siodełkowatego miedzy I kością śródręcza a kością czworoboczną większą nadgarstka.

czytaj więcej

Trochę tajemnicza i praktycznie do końca łagodna choroba, która głownie dotyczy mężczyzn.

czytaj więcej

Schorzenie to dotyczy w większości kobiet.  Polega na zacieśnieniu anatomicznego  kanału, w którym biegnie główny nerw ręki, razem z 9 ścięgnami, czego konsekwencjami są uporczywe bóle, drętwienia, zaburzenia czucia.

czytaj więcej

Nabyte schorzenie, często w początkowej fazie niebolesne.  Z czasem, dolegliwości bólowe się nasilają, obciążają i ograniczają funkcje ręki.

czytaj więcej

Upadki, wypadki w pracy, w sporcie - to częste przyczyny złamań w obrębie ręki. W leczeniu wystarcza czasem unieruchomienie i fizjoterapia.

czytaj więcej

Kontakt

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 Częstochowa
5 09 09 4000
Do dyspozycji pacjentów duży parking bezpłatny wokół budynku.

56 km od lotniska Katowice - Pyrzowice (55 minut drogi samochodem). 

Zobacz Hotele w pobliżu ORTHOmedyk

ORTHOmedyk

rejestracja 9.00 - 20.00

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 CzęstochowaPrzyjęcia w Kłobucku: każda środa godz. 18:15

NOVO-MED

ul. Staszica 28
42-100 Kłobuck

rejestracja:
tel: 34 317 35 41

*Pole obowiązkowe
wyznacz trasę