Kontakt

Stopa i staw skokowy

Stopy to jedne z najbardziej eksploatowanych części ciała, w ciągu roku często uwięzione są w niewygodnym obuwiu

undefined

26 Kości, 33 stawy, ponad sto więzadeł i ścięgien: ludzka stopa to w całości kompleksowy, biologiczny mechanizm-cud. Ale współczesny człowiek za bardzo o ten cud nie dba. Nie patrząc na urazy sportowe czy wypadki, dolegliwości ze strony stóp w większości wywołujemy my sami i nasz styl życia. Nosimy nieprawidłowe obuwie, za mało biegamy boso, najczęściej po niewłaściwym podłożu. Przy tym wszystkim to stopy i stawy skokowe nas noszą, działają jak resor przy każdym kroku, balansują nasz chód.  W ORTHOmedyk potrafimy  zaopatrzyć ostre urazy stóp i skorygować w razie potrzeby następstwa modnej, współczesnej cywilizacji. Na naszej stronie znajdziecie Państwo przykłady niektórych schorzeń i możliwości ich  terapii.

Młotkowate zniekształcenie i ustawienie jednego lub wielu palców stopy, to dziś choroba praktycznie cywilizacyjna, w dużej mierze uwarunkowana niewłaściwym obuwiem.

czytaj więcej

Zakrzywiony na zewnątrz paluch to najczęstsza dziś deformacja stopy, wywołana noszeniem niewłaściwego obuwia. I nie tylko jest to problem estetyczny - pozostałe palce są również zniekształcane i przybierają nienaturalne formy lub pozycję.

czytaj więcej

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia więzadeł pobocznych stawu skokowego, które zasadniczo składa się z trzech części. W wyniku skręcenia stawu, jakie zdarza się w sporcie i w codziennym życiu , dochodzi do całkowitego lub częściowego  uszkodzenia.

czytaj więcej

Jest to schorzenie dotyczące głównie mężczyzn, bardzo często piłkarzy, które polega na powstaniu wczesnych zmian zwyrodnieniowych w obrębie stawu śródstopno-palcowego pierwszego promienia stopy.

czytaj więcej

W tym niezwykle dopasowanym i zwartym stawie, między pojęciem zdrowy, a kompletnie niezdolny do ruchu leżą zaledwie 2-3 mm. To mniej więcej grubość chrząstki w stawie skokowym.

czytaj więcej

Nadmiar materiału kostnego w podeszwowo-tylnej części pięty odkrywany jest zwykle za późno. Ostroga piętowa powstaje najczęściej na skutek powtarzających się mikrourazów i urazów tej okolicy na przemian z procesami reparacyjnymi naszego organizmu.

czytaj więcej

Kontakt

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 Częstochowa
5 09 09 4000
Do dyspozycji pacjentów duży parking bezpłatny wokół budynku.

56 km od lotniska Katowice - Pyrzowice (55 minut drogi samochodem). 

Zobacz Hotele w pobliżu ORTHOmedyk

ORTHOmedyk

rejestracja 9.00 - 20.00

ul. Mościckiego 13/4AB,
42-218 CzęstochowaPrzyjęcia w Kłobucku: każda środa godz. 18:15

NOVO-MED

ul. Staszica 28
42-100 Kłobuck

rejestracja:
tel: 34 317 35 41

*Pole obowiązkowe
wyznacz trasę